Skip links

Kısa Özgeçmiş

Op. Dr. Şamil Yazgan 1985 yılında doğdu. Tıp Eğitimini 2004 ile 2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi'nde aldı. Ardından, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanlarındaki uzmanlık eğitimini 2011 ile 2018 yılları arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. Op. Dr. Şamil Yazgan devlet hizmeti yükümlülüğünü, uzmanlık eğitiminin hemen ardından yerine getirdi.
Son derece deneyimli bir Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah olarak Şamil Yazgan binlerce işlem gerçekleştirmiştir. Yıllar boyunca, çok çeşitli uzmanlık alanlarında engin deneyim kazandı. Bu süreçte hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli kurslara katılarak yetkinlik alanlarını genişletti. 2020 yılında İstanbul Şehir Hastanesi'nde doktorluk mesleğini sürdürdü.

Şamil Yazgan, 2021 yılı itibariyle ``Renate Clinic`` markasıyla İstanbul Nişantaşı’nda hayata geçirdiği muayenehanesinde hizmet vermeye başladı.
Op. Dr. Şamil Yazgan, AB ve UEMS üyesi ülkelerde standartların uyumlaştırılmasına yardımcı olan Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kurulu sertifikasına ve Türk Plastik Cerrahi Derneği Yeterlilik sertifikasına da sahiptir. Uzmanlık yeterlik (Avrupa Board) sınavı, birçok uzmanlık alanında yapılan ve temel amacı uzmanlık eğitiminin standartlarını yükselterek ilgili alanın kalitesini artırmak olan bir değerlendirmedir. Bu, geçerli kalite standartlarını temsil eden ve uluslararası bir referans olarak kabul edilen bu sertifikaya sahip olan Op. Dr. Şamil Yazgan, onu tercih eden hastalarına en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir.