Skip links

Karın Germe

Karın Germe

Kilo alıp verme, gebelik, hormonal sorunlar gibi durumlara bağlı olarak karın derisinde yaygın çatlaklar, sarkma, belli bölgelerde yoğunlaşan yağlanma, karın kaslarında gevşeklik oluşabilir. Karın germe ameliyatında gevşeyen karın kasları sıkılaştırılır, sarkmış olan fazla karın derisi çıkarılır. Aynı operasyonda belli bölgelerde yoğunlaşan yağ doku fazlalıkları liposuction işlemi ile azaltılır. Eğer deri fazlalığı ve yağlanma sadece göbek deliği altında kalan karın bölgesi ile sınırlı ise “mini abdominoplasti” olarak adlandırılan teknik uygulanır. Bu teknikte daha az cerrahi işlem uygulandığı için daha hızlı iyileşme süreci beklenir. Göbek deliğine müdahale edilmez.
Tam abdominoplastide ise yaygın deri fazlalıkları çıkarılır, göbek deliği yeniden oluşturulur ve karın kasları sıkılaştırılır.

Karın Germe

Karın germe operasyonu (abdominoplasti), karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunu çıkarmak, karın kaslarını sıkılaştırmak ve daha estetik bir görünüm elde etmek için yapılan bir cerrahi işlemdir.

Karın germe operasyonu, genellikle karın bölgesindeki sarkma ve yağlanma problemleri olan kişiler tarafından tercih edilir. Bu durumlar, genellikle yaşlanma, gebelik, ciddi kilo kaybı veya genetik faktörler nedeniyle oluşur.

Karın germe operasyonu, genellikle genel anestezi altında yapılır ve operasyon süresi 2-5 saat arasında değişebilir. İşlem sırasında, cerrah karın bölgesindeki fazla deriyi ve yağ dokusunu çıkarır, karın kaslarını sıkılaştırır ve cilt altına birkaç dikiş atar.

Karın germe operasyonu sonrası iyileşme süreci, kişiden kişiye değişebilir. Operasyondan sonra birkaç hafta boyunca şişlik, morluk ve ağrı görülebilir. Cerrah, hastanın hareketlerini kısıtlamak için bir sürelik bir korse takmasını isteyebilir. Ameliyattan sonra birkaç hafta boyunca ağır kaldırmaktan, egzersizden ve diğer aktivitelerden kaçınılması önerilir.

Karın germe operasyonu, genellikle kalıcı bir sonuç verir. Ancak, kişinin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmesi, düzenli egzersiz yapması ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinmesi sonucun daha uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olabilir.

Neden Renate Clinic?

Uzman kadromuz ile tüm tedavi süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler, olası komplikasyonlar ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılacak tedavileriniz hakkında 7 gün 24 saat bize ulaşılabiliyor ve istediğiniz her an size yardımcı oluyoruz.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyon süresi 2-5 saat arasında değişebilir.
Kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle birkaç hafta boyunca ağrı, şişlik ve morluk görülebilir. Tam iyileşme süreci 4-6 hafta kadar sürebilir.
Genel anestezi alacak kadar iyi olan ve sağlık durumunda bir değişiklik hissetmeyen herkes burun estetiği ameliyatına adaydır. Değerlendirme, hastanın tartışmasız operasyon için nitelikli olduğunu ortaya koymaktadır.