Skip links

Renate Lift

Renate Lift

Renate lift; daha çekici, ferah ve genç bir görünüm sağlamak için yapılan özel bir cerrahi işlemdir. Bu cerrahi işlem kaş kaldırma, badem göz ve orta yüz germe işlemlerinin kombinasyonudur. Bütün bu üç işlem aynı kesiler yardımı ile yapılır ve görünür bir dikiş izi bırakmaz.

Her bireyin farklı bir yaşlanma süreci vardır, ancak bu süreç genellikle 20'li ve 30'lu yaşlarda göz çevresi, orta yüz ve ağız kenarlarında başlar. Kaşların, göz kenarının, orta yüzün ve ağız kenarının düşük olması kişiyi yaşından daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu görünüm kişinin genetik faktörlerinden dolayı yaşlanma süreci başlamadan doğal olarak da ortaya çıkabilir.

Before/After

Renate Lift

Çekici, ferah ve genç bir yüz görünümü elde etmek için tüm bu değişikliklerin düzeltilmesi gerekir. Bu noktada Renate Lift Kombine Cerrahi tekniğini uygulamaktadır. Günümüzde tüm hastalar estetik cerrahi işlemler konusunda iyi eğitim almışlardır ve detaylar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istemektedir. Bu nedenle Renate Lift Kombinasyon Cerrahi tekniği ile ilgili bazı teknik detayları bu sayfada bulacaksınız.

Neden Renate Clinic?

Uzman kadromuz ile tüm tedavi süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler, olası komplikasyonlar ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılacak tedavileriniz hakkında 7 gün 24 saat bize ulaşılabiliyor ve istediğiniz her an size yardımcı oluyoruz.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Renate Lift kombine bir cerrahi operasyondur ve genel anestezi ile ameliyathane şartlarında gerçekleştirilmektedir.
Bu operasyon sırasında kaşlar kaldırılır, gözler badem şeklini alır ve orta yüz kaldırılır. Aynı zamanda dudak çevresi de daha gergin ve genç bir görünüme kavuşur.

Eğer yüzünüzde aşağıdaki değişikliklerden en az biri varsa; Renate Lift operasyonu için iyi bir adaysınız demektir:

  • Düşük kaş ve gözler
  • Sarkık alt-üst göz kapakları
  • Göz altında çökme (göz altı olukları) ve derin yanak çizgisi(nazolabiyal bölgenin derinleşmesi) kıvrımlar sarkık orta yüz
Renate lift, yüzün kompozit yumuşak dokusu ile yüzün kemikli yapısı arasındaki tabakaya uygulanan kompozit bir derin plan ameliyatıdır. Bu ameliyatın yüz görünümünü anında tedavi etmesinin ve aynı zamanda yaşlanma sürecinin yeniden daha genç ve çekici bir noktadan başlamasının ana nedeni budur. Bu, ameliyattan sonra her zaman eskisinden daha genç ve çekici görüneceğiniz anlamına gelir.

Evet. Renate lift diğer yüz ameliyatları ile kombine edilebilir. Bu ameliyatı farklı vücut şekillendirme ve meme ameliyatları ile de kombine edebilir. Lütfen ekibimize istediğiniz ameliyat kombinasyonunu sorun.

Evet Renate Lift iple yüz germe işleminden tamamen farklı bir estetik işlemdir. İple kaldırma cerrahi bir işlem DEĞİLDİR.

Renate lift bir derin plan cerrahi prosedür olduğu için; aylarla değil yıllarla ölçülen uzun soluklu bir işlemdir. Bu nedenle Renate Lift işlemi için ip askılamayla kıyaslanamayacak kalıcıdır.

Hayır. Bu ameliyatta kesiler ve dikişler saçlı deriden yapılır. Bazı kişilerde 2 cm'lik ağız içi kesiler de kullanılabilir. Hem saçlı deride hem de ağız içi mukozada gizlenen kesiler görünen bölgeler değildir. Operasyon sonrası görünür bir yara izi kalmamaktadır.

Evet. Kesileri mümkün olduğunca kısa tutmak için Renate lift ameliyatı sırasında endoskopik cihazlar kullanılır.

Bu ameliyat genel anestezi altında yapıldığından Hastalarının ameliyat günü hastanede kalmalarını istemektedir.

Ameliyattan hemen sonra kafanızda ameliyattan sonraki gün çıkarılacak bir bandaj olacaktır. Ayrıca şişliği azaltmak ve ameliyat bölgesini desteklemek için bantlarınız olacaktır. Bantlar ilk hafta sonunda değiştirilecektir. Bantları bir hafta daha yüzünüzde tutmanız gerekecek. Ameliyattan sonraki ilk üç gün şişliğin en fazla olduğu dönemdir. Üç gün sonra şişlik azalmaya başlayacaktır. İlk haftanın sonunda şişlik %70'e kadar inecektir. 4-6 hafta sonra minimal şişlik ile sonucu görebileceksiniz. 6-12 hafta arasında kalan yüzde 10'luk şişlik de inecek ve sonuç doğal bir hal alacaktır.