Skip links

Uyluk Germe

Uyluk Germe

Kilo alıp vermeye bağlı olarak uyluk derisinde sarkma ve çatlaklar oluşabilir. Bu durumda yapılacak olan uyluk germe ameliyatı ile fazla deri çıkarılır ve daha düz ve gergin bir üst bacak görünümü elde edilir. Bu operasyonda geride kalan izler bacakların birbirine bakan tarafına ya da kasık bölgesinde bikini hattı içine gizlenir.
Liposuction işlemi eklendiğinde daha fazla deri ve yağ doku çıkarılarak uyluğunuz daha fazla inceltilebilir.

Uyluk Germe

Uyluk germe operasyonu, uyluk iç bölgesindeki deriyi sıkılaştırmak ve sarkmayı azaltmak için yapılan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem, uylukların alt kısmındaki cilt sarkmasının neden olduğu şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılır.

Uyluk germe işlemi genellikle lokal veya genel anestezi altında yapılır. Operasyon sırasında, cerrah uyluk bölgesindeki fazla yağı çıkarır ve cildi gererek sıkılaştırır. İşlem sırasında, deri kaldırılır ve altındaki yağ, kas ve dokuları yeniden şekillendirilir.

Uyluk germe işlemi sonrası hastalar genellikle birkaç gün boyunca rahatsızlık hissedebilirler ve işlem sonrası birkaç hafta boyunca belirli bir iyileşme süreci geçirmeleri gerekebilir. Bu süre zarfında, hastaların ağır egzersiz yapmamaları ve uyluk bölgesine baskı uygulamaktan kaçınmaları gerekmektedir.

Uyluk germe işlemi, kişinin genel sağlık durumuna, cilt esnekliğine, yaşına ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. İşlem sonrası hastanın uylukları daha şekilli ve daha sıkı görünebilir ve bu etki kalıcıdır.

Ancak, uyluk germe işlemi de bazı riskleri içerir. Bunlar arasında enfeksiyon, kanama, anestezi reaksiyonları, yara iyileşmesi sorunları, his kaybı ve görünür izler yer alabilir. Uyluk germe işlemi planlamadan önce, hasta doktoruyla birlikte işlemi yapmak için uygun bir aday olup olmadığını değerlendirmelidir.

Neden Renate Clinic?

Uzman kadromuz ile tüm tedavi süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler, olası komplikasyonlar ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılacak tedavileriniz hakkında 7 gün 24 saat bize ulaşılabiliyor ve istediğiniz her an size yardımcı oluyoruz.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Uyluk germe operasyonu genellikle 2-3 saat sürer. Ancak, operasyonun süresi hastanın uyluklarındaki cilt sarkmasının şiddetine ve işlem sırasında yapılacak diğer işlemlere bağlı olarak değişebilir.

Uyluk germe operasyonu sonrası iyileşme süreci yaklaşık 2-3 hafta sürer. Ancak, tam iyileşme süreci hasta ve işlem özelliklerine bağlı olarak değişebilir.

Uyluk germe operasyonu sonrası birkaç gün boyunca hafif ağrı hissedilebilir. Ancak, hastalar ağrıyı azaltmak için reçeteli ağrı kesiciler alabilirler.

Uyluk germe operasyonu genellikle lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılır. Anestezi tipi, hastanın genel sağlık durumuna ve operasyonun yapılacağı alana bağlı olarak değişebilir.