Skip links

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Kilo verme, emzirme ve yaşın ilerlemesi gibi çeşitli sebeplerle memelerde sarkma meydana gelebilir. Meme dikleştirme ameliyatları ile sarkmış olan meme ucu olması gereken yüksekliğe taşınır. Büyük ve sarkmış olan memelerde bu uygulama sırasında meme dokusu şekllendirilerek daha dolgun hale getirilir ve deri fazlalıkları çıkarılır. Bu şekilde dikleştirme işlemi tamamlanır.
Küçük veya hacim kaybına uğrayan ve sarkmış olan memelere ise slikon implantlar yerleştirilek dikleştirme işlemi tamamlanır.

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme operasyonu, sarkmış veya düşmüş meme dokusunu dikleştirmek için yapılan bir estetik cerrahi işlemdir. Bu işlem genellikle yaşlanma, aşırı kilo kaybı, gebelik ve emzirme gibi faktörlere bağlı olarak oluşan meme sarkmalarını düzeltmek için tercih edilir.

Meme dikleştirme operasyonu, genellikle lokal veya genel anestezi altında yapılır ve 2-4 saat sürer. İşlem sırasında, meme dokusu çıkarılır ve kalan meme dokusu dikleştirilir. Gerektiğinde meme uçları (meme başı) da dikleştirilir ve gerektiği takdirde küçültülür.

Meme dikleştirme operasyonu sonrasında, hasta genellikle birkaç gün boyunca ağrı, şişlik ve morluklar hisseder. Operasyondan sonra yaklaşık 2 hafta boyunca ağır aktivitelerden kaçınmak ve destekleyici bir sutyen giymek önerilir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci hastanın yaşına, genel sağlık durumuna ve operasyonun yapılış şekline göre değişebilir.

Neden Renate Clinic?

Uzman kadromuz ile tüm tedavi süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler, olası komplikasyonlar ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılacak tedavileriniz hakkında 7 gün 24 saat bize ulaşılabiliyor ve istediğiniz her an size yardımcı oluyoruz.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Meme dikleştirme operasyonu sonrasında memelerinizin görünümü önemli ölçüde düzeltilecektir. Ancak, sonuçlar kişiden kişiye değişebilir ve meme dokusunun yapısı, cilt elastikiyeti ve diğer faktörlere bağlı olarak memelerinizin tamamen dikleşmeyebileceği olasılığı vardır.
Meme dikleştirme operasyonu sonrasında emzirme mümkün olabilir, ancak bu konuda kesin bir garanti vermek zordur. Operasyon sırasında meme uçları (meme başı) genellikle yerlerinde tutulur, ancak bazen meme uçlarının hissi veya emzirme yeteneği operasyon sonrasında azalabilir veya tamamen kaybolabilir.
İşe dönme süresi hastanın işi ve işin gerekliliklerine bağlı olarak değişebilir. Genellikle, hafif işlerde çalışanlar operasyondan bir hafta sonra işlerine dönebilirken, daha yoğun fiziksel işlerde çalışanlar operasyondan birkaç hafta sonra işlerine dönmelidir.