Hayalinizdeki görünüme kavuşabilmek için burun estetiği uygulamaları Renate Clinic’de sizi bekliyor.

Burun estetiği uygulamalarımız ile daha küçük, daha estetik ve daha rahat nefes alabilen bir buruna sahip olabilirsiniz. Burnunuzun karmaşık üç boyutlu yapısını oluşturan kemik, kıkırdak ve yumuşak dokular şekillendirilerek istediğiniz burun görünümü elde edilir.

Burun estetiği, yani Rinoplasti uygulamaları temel olarak iki farklı şekilde yapılabilmektedir.

Yüz Germe

Yüzünüzde yaş ve yer çekimi etkisiyle ortaya çıkan derin çizgiler, sarkma gibi istenmeyen durumların çözümü için yüz germe operasyonu planlanarak sizin için “zaman geriye alınabilir.” Daha güzel ve genç bir görünüm elde edilir. Yüz germe operasyonunda kendi yağ dokularınız kullanılarak yaşla birlikte hacim kaybeden dudak ve yanak bölgesi gençlik yıllarınızdaki dolgunluğuna ulaştırılabilir.

Boyun Germe

Boyun bölgesinde zamanla oluşan sarkmalar, yüz bölgesindeki sarkmalar ile birlikte yaşlı bir görünüme sahip olmanıza sebep olur. Bunun önüne geçebilmek için boyun germe ameliyatlarından yararlanabilirsiniz. Yüz germe operasyonuna aynı seansta eklenecek olan boyun germe işlemi ile ulaşmak istediğiniz daha genç ve güzel görünüm tamamlanır. Üstelik bütün bu işlemler ilk bakışta fark edilen bir iz bile bırakmaz.

Alın Germe/Kaş Kaldırma

Yaşla birlikte kaşlarda ve alın derisinde ortaya çıkan aşağı yönde yer değiştirme saçlı deriden yapılan açık cerrahi ya da kameralar kullanılarak yapılan endoskopik (kapalı cerrahi) yöntemle düzeltilebilir. Bu tekniklerde alın derisi ve kaşlar serbestlenerek yukarı çekilir ve askı teknikleri ile daha yukarı seviyeye sabitlenir. Böylece üst yüzde daha genç ve ferah bir görünüm elde edilir.

Endoskopik (kapalı) kaş kaldırma işlemi genç hastalarda daha etkileyici bir görünüme kavuşmak için sadece kaşların dış kısımlarını kaldırmak için de kullanılabilir. “Fox Eye” “Cat Eye” gibi terimlerle anlatılan etkileyici görünümü sağlayan bu teknik günümüzdeki en popüler uygulamalardan biridir.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapaklarında oluşan deri fazlalığı ve şişlik ister gençlik yıllarında olsun isterse ilerleyen yıllarda olsun size daha yorgun ve yaşlı bir görünüm verir. Göz kapağı estetiği sizi deri fazlalığından ve göz çevresindeki şişliklerden kurtararak daha ferah ve genç görünüme ulaşmanızı sağlar.

Alt göz kapağı estetiği planlanırken isteğiniz doğrultusunda orta yüz germe işlemi de prosedüre eklenerek yanaklarınız daha dolgun, orta yüzünüz daha genç bir görünüme kavuşturulur.

Badem Göz Estetiği

Çekik gözlerin daha etkileyici ve güzel bir görünüm sağladığına inanıyorsanız siz de son yıllarda gittikçe daha popüler bir uygulama haline gelen “badem göz” ameliyatını düşünebilirsiniz. Bu işlem yüz germe, göz kapağı estetiği gibi ameliyatlar ile birlikte uygulanabileceği gibi, tek başına da yaptırılabilir. Diğer ameliyatlar ile birlikte uygulandığında genel anestezi gerekirken, tek bir işlem olarak uygulandığında lokal anestezi tercih edilebilir.

Bişektomi

Yanaklarınızdaki yağ yastıkçıkları sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir, yüzünüzdeki genç ve oval görünümü engelleyebilir. Bişektomi operasyonu tam da burada yardımınıza koşar. Ağız içinden yapılan kısa süreli bir operasyonla bu yağ yastıkçıklarından kurtularak istediğiniz ince yüz görünümüne ulaşabilirsiniz

Kepçe Kulak Düzeltilmesi

Kepçe kulak düzeltilmesi çocukluk, ergenlik dönemlerinde ya da erişkin dönemde yapılabilir. İdeal olarak ilkokula başlamadan önce tedavi edilmelidir. Böylelikle okul çağında kepçe kulak nedeniyle oluşan içe kapanıklık ve özgüven eksikliği gibi psikolojik problemler önlenebilir. Genel anestezi ya da lokal anestezi kullanılarak bu operasyon rahatlıkla yapılabilir.

Çene Estetiği (Mentoplasti)

Yüzünüzün tamamı ile uyumlu ve ideal bir çene hattına kavuşmak istiyorsanız siz de çene estetiği yaptırabilirsiniz. Küçük ve geride olan bir çene hattına sahipseniz, implantlar yardımıyla ya da çene kemiğine yapılacak müdahaleler ile çene hattınız daha belirgin hale getirilebilir. Yüzünüze göre fazla belirgin bir çene hattınız varsa, törpüleme ve çene kemiğini geri alma gibi yöntemlerle çene hattınız yüzünüzle daha dengeli hale getirilebilir. Bu uygulamaların yanı sıra, bu kadar detaylı işlemleri gerektirmeyecek şikayetleriniz için hastane dışında çeşitli dolgu malzemeleri ile uygulanabilen, ameliyatsız çene estetiği uygulamalarından da yararlanabilirsiniz.

Gıdı Liposuction

Yüz germe ve boyun germe ile birlikte yapılabildiği gibi tek başına da uygulanabilen gıdı liposuction yöntemi sayesinde çene hattınız daha belirgin hale getirilerek daha etkileyici ve genç bir görünüm sağlanır. Klasik liposuction yöntemi yanında lazer lipoliz yöntemi bu bölge için özellikle tercih edilen bir yöntemdir. Lazer lipoliz tekniği çene altında biriken yağların ortadan kaldırılması yanında bu bölgedeki deride daha belirgin bir sıkılaşma sağlar.

    Transfer Talep Ediyor musunuz?
    Otel konaklama talep ediyor musunuz?


    Uygulamalarımıza yönelik detaylı bilgi ve teklif almak için lütfen bize ulaşın.