Skip links

Liposuction

Liposuction

En çok uygulanan estetik cerrahi işlemlerden biri olan liposuction halk arasında da iyi bilinen yöntemlerden biridir. Vakum yöntemi ile bazı vücut bölgelerinde biriken inatçı yağlanmaların ortadan kaldırılmasında yaygın olarak kullanılır.

Karın, bel, kalça, göğüs duvarı ve çene altı en çok liposuction uygulanan bölgeler olmasına rağmen liposuction yöntemi başka vücut bölgeleri için de tercih edilebilir. Hoşunuza gitmeyen yağlanmaların olduğu diğer bölgeleri de doktorlarımızla paylaşarak fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Liposuction

Liposuction, vücuttaki fazla yağ dokusunu emerek çıkarmak için yapılan bir cerrahi işlemdir.
Liposuction işlemi ile yağlar özellikle karın, bel, kalça, uyluk, kollar ve boyun gibi bölgelerden alınabilir. İşlem genellikle genel anestezi altında yapılır ve genellikle aynı gün içinde hasta evine gönderilir.

Neden Renate Clinic?

Uzman kadromuz ile tüm tedavi süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler, olası komplikasyonlar ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılacak tedavileriniz hakkında 7 gün 24 saat bize ulaşılabiliyor ve istediğiniz her an size yardımcı oluyoruz.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Liposuction işlemi, genellikle lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılır. Bu nedenle, işlem sırasında acı hissi yaşanmaz. İşlem sonrasında hafif ağrı, şişlik ve morarma gibi yan etkiler görülebilir.
İyileşme süreci, işlemin yapıldığı bölgeye ve işlemin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak değişebilir. Genellikle birkaç gün içinde normal aktivitelere geri dönebilirsiniz ancak tam iyileşme süreci birkaç hafta sürebilir.
Liposuction, karın, bel, kalça, uyluk, kollar ve boyun gibi birçok bölgede kullanılabilir. Ancak, bu işlemin uygulanabileceği en uygun bölgeler konusunda doktorunuza danışmanız önemlidir.