Skip links

Meme Asimetrisi

Meme Asimetrisi Düzeltme

Doğuştan veya sonradan oluşan bir takım sebepler ile memeleriniz arasında hacim ve şekil farkı bulunuyorsa, silikon meme implantı veya yağ enjeksiyon teknikleri ile meme asimetrisi düzeltme ameliyatını yaptırabilir ve daha dengeli görünümüne sahip olabilirsiniz.

Meme Asimetrisi Düzeltme

Meme asimetrisi, kadınlarda oldukça yaygın bir durumdur. Meme asimetrisi, iki meme arasındaki boyut, şekil, yükseklik, konum gibi farklılıkları ifade eder. Bu durum, sadece estetik görünümü etkilemekle kalmayıp, bazı kadınlarda özgüven kaybına neden olabilir.

Meme asimetrisi düzeltme operasyonu, asimetriyi gidermek için yapılan bir meme estetiği işlemidir. Bu işlem, meme boyutu, şekli, konumu ve yüksekliği gibi farklılıkları gidermek için özel olarak tasarlanmıştır. Bu operasyonda, iki meme arasındaki farklılıkların nedeni belirlenerek, asimetriye neden olan faktörlere göre planlama yapılır.

Meme asimetrisi düzeltme operasyonu genellikle birkaç farklı teknikle yapılabilir. Bazı durumlarda meme küçültme veya meme büyütme operasyonlarıyla da birlikte yapılabilir. Operasyon öncesinde, meme asimetrisinin nedenleri belirlenir ve hastanın beklentileri değerlendirilir. İşlem, genellikle genel anestezi altında yapılır ve işlem süresi, asimetri düzeltilecek olan meme durumuna ve işlem yöntemine bağlı olarak değişebilir. İyileşme süreci, genellikle birkaç hafta sürebilir ve operasyon sonrası iz kalma olasılığı da mevcuttur.

Neden Renate Clinic?

Uzman kadromuz ile tüm tedavi süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler, olası komplikasyonlar ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılacak tedavileriniz hakkında 7 gün 24 saat bize ulaşılabiliyor ve istediğiniz her an size yardımcı oluyoruz.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Operasyon süresi, meme asimetrisinin nedenine, hastanın beklentilerine ve operasyonun yapılacağı yönteme göre değişebilir. Genellikle operasyon, 1-3 saat arasında sürer.
İyileşme süreci, hastanın sağlık durumuna, operasyonun yöntemine ve uygulama şekline göre değişebilir. Genellikle, operasyondan sonraki birkaç gün içinde hafif ağrı, şişlik ve morluklar olabilir. Tam iyileşme süreci birkaç hafta ila birkaç ay arasında değişebilir.
Hastanın operasyon sonrası normal aktivitelere dönmesi, iyileşme sürecine ve uygulama şekline göre değişebilir. Genellikle, hasta birkaç gün ila birkaç hafta sonra normal aktivitelere dönebilir.