Sağlık turizminde uygun koşullarda güvenilir hizmet Türkiye’de sizi bekliyor.

Sağlık harcamaları tüm dünyada artık önemli bir maliyet kalemi haline geldi. Güvenilir hekimlerden, doğru ve etkili bir sağlık hizmet almak isteyen birçok kişi, yaşadıkları ülkedekinden çok daha uygun maliyetler ile birçok kolaylığı da beraberinde sunabilmesi sebebiyle, sağlık hizmetlerinde Türkiye’yi tercih ediyor.

Sizin de kendi tedavilerinizde Türkiye’yi tercih etmeniz için etkin rol oynayabilecek sebepleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Dünya Standartlarında Sağlık Hizmet Kalitesi

Türkiye’de, tüm dünyada geçerli kalite standartlarında sağlık hizmeti sunan birçok sağlık merkezi bulunuyor. Gerek konusunda uzman hekimleri, gerekse sahip oldukları yüksek teknolojik tıbbi donanımları bakımından Türkiye’deki sağlık merkezleri, tüm tedavilerinizde yüksek hizmet kalitesini yaşayabileceğiniz niteliktedir.

nokta

Akredite Edilmiş Sağlık Kurum ve Kuruluşları

Joint Commission International (JCI) tarafından akreditasyonu tamamlanmış onlarca sağlık merkezi bulunuyor. Türkiye, birçoğu İstanbul’da bulunan akredite sağlık merkezleri ile dünyada ikinci sırada. Bu bakımdan İstanbul, akredite sağlık merkezlerinin hem adedi, hem de çeşitliliği açısından tercih edebileceğiniz şehirlerin başında geliyor.

nokta

Fiyat Avantajı

Türkiye’deki tedavi maliyetleri, Avrupa, İngiltere ve Kuzey Amerika’ya kıyasla %70 ile %80 arasında daha ucuzdur. Güvenle alabileceğiniz, dünya standartlarında sağlık hizmetlerine çok daha uygun fiyatlar ile ulaşabilmeniz, Türkiye’deki tedavi süresini çok daha keyifli bir seyahate dönüştürebilmeniz için ihtiyacınız olabilecek maliyet avantajını da beraberine getiriyor.

nokta

Geniş Hizmet Yelpazesi

Türkiye’de yalnızca belli başlı alanlarda değil, çok çeşitli alanlarda tıbbi tedavi hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Sağlık alanında her branşta sağlık hizmeti alabileceğiniz gibi, Türkiye’nin önde gelen estetik merkezlerinde plastik cerrahi, saç ekimi ve diş tedavi ve uygulamalarından da yararlanabilirsiniz.

Kolay Ulaşım Kısa Bekleme Süreleri

Türkiye, jeopolitik konumu bakımından kolay ulaşılabilir durumdadır. Yalnızca birkaç saatlik uçuş süreleri ile Avrupa, İngiltere, Asya, Arap Yarım Adası’ndan Türkiye’ye erişim sağlamak mümkün. 4 saatlik uçuş mesafesi ile Türkiye, yaklaşık 1,5 milyar kişiye sağlık hizmeti sunabilecek konumdadır. Bununla birlikte, Türkiye’de hizmet veren sağlık merkezilerinin hizmet kapasitesi, çok kısa bekleme süreleri ile ihtiyacınız olan tedaviye kolayca ulaşabilmenizi sağlıyor.

Dünyanın en fazla uçuş noktasından Türkiye’ye ulaşmanıza imkan sağlayan Türk Hava Yolları (THY), sağlık turizmi için Türkiye’ye gelen turistlerin uçak biletlerinin bir kısmında devlet desteği de veriyor.

Turistik ve Kültürel Faaliyetler

Türkiye’ye tedavi amacıyla geldiğinizde, tedavi öncesi veya sonrası değerlendirebileceğini birçok turistik ve kültürel faaliyetler de planlayabilirsiniz. Havası yılın 300 günü güneşli olan Türkiye, 350’nin üzerindeki mavi bayraklı plajları, zengin tarihi ve sahip olduğu eşsiz kültürel mirası ile eşi benzeri olmayan bir tatil geçirmenize de imkan veriyor.

Hızla Gelişen Sağlık Turizmi

Sağlık Turizminde Türkiye, her geçen gün daha çok tercih edilmeye devam ediyor. 2019 yılında Türkiye’ye 662 binin üzerinde kişi sağlık turizmi amacıyla giriş yaptı. Türkiye’de sağlık sektöründe hızla devam eden sağlık yatırımları ile Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda daha da çok tercih edileceğini söyleyebiliriz.