Skip links

Popo Kaldırma (BBL)

Popo Kaldırma (BBL)

Yağ enjeksiyonu, slikon implant, flep ile büyütme, sentetik dolgu enjeksiyonu gibi birçok farklı teknik ile popo dikleştirme işlemi yapılabilir.
Doktorlarımız tarafından en sık tercih edilen ve BBL olarak bilinen yağ enjeksiyonu tekniğinde karın ve bel bölgesinden alınan yüksek miktardaki yağ dokusu popoya enjekte edilir. Bu yöntem ile daha ince bel ve daha belirgin kalça kıvrımları yanında düz bir karın elde edilerek kadınsı hatların belirginleşmesi sağlanır. BBL en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında ön sıralarda yer almaktadır.
Bu işlemde dikiş izleri olmaz.

Popo Kaldırma (BBL)

Popo kaldırma veya Brezilya popo kaldırma (BBL), popo bölgesinde hacim kaybı olan kişilerin popo bölgesine daha dolgun bir görünüm vermek için yapılan bir estetik cerrahi işlemidir. Bu işlem, kişinin vücudundan alınan yağ dokusunun popo bölgesine enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir.

Popo kaldırma işlemi, ilk olarak yağ aspirasyonu ile başlar. Bu işlemde, genellikle karın, kalça veya uyluk bölgesi gibi vücudun daha fazla yağ içeren bölgelerinden yağ alınır. Ardından, alınan yağ özel bir işlemle işlenir ve enjekte edilmek üzere hazır hale getirilir.

Hazırlanan yağ, popo bölgesine enjekte edilir. Enjekte edilen yağ, popo bölgesine hacim kazandırır ve daha dolgun bir görünüm sağlar. Aynı zamanda, popo bölgesinin şeklini de iyileştirir.

Popo kaldırma işlemi, genellikle genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 2-4 saat sürer. İşlem sonrası, kişi normal günlük aktivitelerine geri dönebilir, ancak popo bölgesinde şişlik ve morarma olabilir. İyileşme süreci, kişinin vücut tipine ve popo bölgesindeki yağ miktarına bağlı olarak değişebilir.

Popo kaldırma işlemi, diğer estetik prosedürlerle birlikte de yapılabilir. Örneğin, karın germe ameliyatı ile birlikte yapıldığında, daha sıkı bir karın ve daha dolgun bir popo elde edilebilir. Ancak, popo kaldırma işlemi her zaman riskli olabilir. Komplikasyonlar arasında enfeksiyon, kanama, anestezi reaksiyonları, yağ embolisi ve popo bölgesinde his kaybı yer alabilir. Bu nedenle, işlem öncesinde mutlaka bir estetik cerrahi uzmanı ile görüşmek ve riskleri ve faydaları tartışmak önemlidir.

Neden Renate Clinic?

Uzman kadromuz ile tüm tedavi süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler, olası komplikasyonlar ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılacak tedavileriniz hakkında 7 gün 24 saat bize ulaşılabiliyor ve istediğiniz her an size yardımcı oluyoruz.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle, popo kaldırma işlemi yaklaşık 2-4 saat sürer.
Genellikle, popo kaldırma işlemi için genel anestezi kullanılır.
İşlem sonrası yaklaşık 1-2 hafta istirahat önerilir. Bu süre boyunca, ağır egzersizler ve aktivitelerden kaçınılması gerekmektedir.