Skip links

Çene Estetiği (Mentoplasti)

Çene Estetiği (Mentoplasti)

Yüzünüzün tamamı ile uyumlu ve ideal bir çene hattına kavuşmak istiyorsanız siz de çene estetiği yaptırabilirsiniz. Küçük ve geride olan bir çene hattına sahipseniz, implantlar yardımıyla ya da çene kemiğine yapılacak müdahaleler ile çene hattınız daha belirgin hale getirilebilir. Yüzünüze göre fazla belirgin bir çene hattınız varsa, törpüleme ve çene kemiğini geri alma gibi yöntemlerle çene hattınız yüzünüzle daha dengeli hale getirilebilir.
Bu uygulamaların yanı sıra, bu kadar detaylı işlemleri gerektirmeyecek şikayetleriniz için hastane dışında çeşitli dolgu malzemeleri ile uygulanabilen, ameliyatsız çene estetiği uygulamalarından da yararlanabilirsiniz.

Çene Estetiği (Mentoplasti)

Çene estetiği operasyonu genellikle lokal anestezi altında yapılır ve cerrah, çenenin boyutunu, şeklini veya konumunu değiştirmek için ya implant kullanır ya da mevcut kemik dokusunu keserek yeniden şekillendirir. İmplantlar, silikon, polietilen veya diğer biyolojik olarak uyumlu malzemelerden yapılmıştır ve farklı şekil ve boyutlarda mevcuttur. Cerrah, implantı uygun şekilde konumlandırmak için bir kesik yapar ve implantı yerleştirir. Eğer cerrah, mevcut kemik dokusunu yeniden şekillendirirse, öncelikle çenenin yeni şekline uyacak şekilde kemik kesilir ve yeniden şekillendirilir.

Operasyon sonrasında, hasta birkaç gün boyunca ağrı, şişlik ve morluklar yaşayabilir. Hasta genellikle birkaç gün boyunca yumuşak yiyecekler yemek zorunda kalabilir ve birkaç hafta boyunca egzersiz ve ağır fiziksel aktivitelerden kaçınması önerilir.

Çene estetiği operasyonu sonucunda genellikle daha belirgin, daha orantılı bir çene hattı elde edilir. Ancak her cerrahi işlem gibi, bu işlemin de riskleri vardır ve hasta önceden cerrahıyla tartışarak, operasyon öncesi ve sonrası uygun şekilde hazırlanmalıdır.

Neden Renate Clinic?

Uzman kadromuz ile tüm tedavi süreci boyunca karşılaşabileceğiniz riskler, olası komplikasyonlar ve sağlıklı bir şekilde sonlandırılacak tedavileriniz hakkında 7 gün 24 saat bize ulaşılabiliyor ve istediğiniz her an size yardımcı oluyoruz.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Çene estetiği operasyonu genellikle 1-2 saat sürer, ancak operasyonun süresi, kullanılan tekniklere ve implant boyutuna göre değişebilir.
Operasyon sonrası ağrı, şişlik ve morluklar olabilir. Ancak bu semptomlar genellikle birkaç gün içinde azalır.
Operasyondan sonra birkaç gün boyunca dinlenmeniz ve ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmanız önerilir. Tam iyileşme süresi kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle birkaç hafta ila birkaç ay arasındadır.