Skip links

Boyun Germe

Boyun Germe

Boyun bölgesinde zamanla oluşan sarkmalar, yüz bölgesindeki sarkmalar ile birlikte yaşlı bir görünüme sahip olmanıza sebep olur. Bunun önüne geçebilmek için boyun germe ameliyatlarından yararlanabilirsiniz. Yüz germe operasyonuna aynı seansta eklenecek olan boyun germe işlemi ile ulaşmak istediğiniz daha genç ve güzel görünüm tamamlanır. Üstelik bütün bu işlemler ilk bakışta fark edilen bir iz bile bırakmaz.

Boyun Germe Operasyonu

Boyun germe operasyonu, yaşlanmanın bir sonucu olarak sarkan, gevşek veya kırışmış bir boyun cildini düzeltmek için yapılan bir cerrahi işlemdir. Operasyon sırasında, cerrah boyun cildini sıkılaştırmak ve kırışıklıkları düzeltmek için fazla deri ve yağ dokusunu çıkarır.

Boyun germe operasyonu, genellikle lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Cerrah, boyunun alt bölgesinde bir kesi yapar ve bu kesi boyun boyunca uzanır. Daha sonra cerrah, cildi kaldırarak ve gerektiğinde fazla deri ve yağ dokusunu çıkararak cildi sıkılaştırır.

Boyun germe operasyonu, ameliyat sonrası 1-2 hafta boyunca ciltte şişlik, morluk ve hassasiyet ile birlikte hafif ağrı hissi görülebilir. Ameliyat sonrası dönemde, ağrıyı azaltmak ve iyileşmeyi hızlandırmak için ağrı kesiciler kullanılabilir. Genellikle, hastalar 1-2 hafta sonra işlerine geri dönebilirler.

Boyun germe operasyonu, yaşlılık belirtilerini düzeltmek isteyen sağlıklı bireyler için uygundur. Ancak, herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, operasyon öncesi sağlık durumunun değerlendirilmesi gereklidir. Operasyon öncesinde, cerrahınızın size ameliyatın ne kadar süreceği, iyileşme süresi ve ameliyattan sonra dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi verecektir.

Transfer ve Konaklama ​

Renate Clinic'de her şeyi güvenliğiniz ve rahatınız için tasarladık ve planladık. Tedavinizin başından sonuna kadar size eşlik edeceğiz. VIP transfer aracımız ve anlaşmalı otellerimiz hizmetinizde! ​

Tedavi süreciniz boyunca yanınızda size yardımcı olacak ve sizi yönlendirecek özel bir danışmanınız olacak. Ameliyat öncesi görüşme, hastaneye yatış süreci, ameliyat öncesi tahliller vs. gibi bütün adımlarda yanınızda özel danışmanınız olacak ve size her şey açıklanarak ilerlenecektir.
Geldiğinizde sizi ayarladığımız özel bir araç ile havalimanından aldırıyoruz ve gideceğiniz yere bıraktırıyoruz. Hiç bir problem yaşamadan kurumumuza veya hotelinize getiriliyorsunuz.
Bizimle iletişime geçtiğiniz an ile ülkenize geri döneceğiniz güne kadar size yardımcı olacak personelimiz olacaktır. Dil konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Kurumumuzun İngilizce bilen sağlık personeli var. Ancak talep üzerine Arapça, Almanca, İspanyolca gibi diğer dillerde de yardım sağlanabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Boyun germe operasyonu, genellikle lokal veya genel anestezi altında gerçekleştirilir, bu nedenle acı hissetmezsiniz. Ancak, ameliyat sonrası bölgede hafif bir ağrı veya rahatsızlık hissi görülebilir.
Boyun germe operasyonu genellikle yaklaşık 2-3 saat sürer ve ameliyat sonrası hastalar genellikle 1-2 hafta dinlenmeleri önerilir.
Boyun germe operasyonu sonrası, hastalar genellikle 1-2 hafta dinlenmeleri ve işlerine geri dönmeleri önerilir. Ancak, tam iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir ve cerrahınız size ne kadar sürede normal aktivitelere geri dönebileceğinizi söyleyecektir.